Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/celikkonstruksiyonizmir.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Çelik Çatı ve Merdivenler - SNK ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Çelik Çatı ve Merdivenler

Çelik Çatı ve Merdivenler

Son yıllarda yapılarda en çok tercih edilen malzeme çeliktir. Güvenlik ve görsellik açısından revaçta olan çelik; cephe kaplama, merdiven, çatı gibi pek çok yapı alanında uygulaması görülen bir madde haline gelmiştir. Çelik çatı ve merdivenler sistemi genelde yapılardaki çelik sistemlerin devamı niteliğinde uygulanmaktadır.

Çelik Çatı Çeşitleri Nelerdir?

 

En çok tercih edilen çatı sistemi olması nedeniyle çelik çatı çeşitleri gün geçtikçe artmaktadır. Müşteri ihtiyaçları, işlevsellik, farklılık ve görsellik düşünülerek geliştirilen çatı çeşitleri modelleri şunlardır:

1- Sundurma çelik çatı: Küçük alanların çatı kısımlarında tercih edilmektedir. Bu nedenle maliyeti de oldukça düşüktür. Daha çok düz ve basit çatı uygulamalarıdır. Garaj, kiler odası, kömürlük gibi alanlarda kullanılmaktadır.

2- Kırma tipli çelik çatı: En sık uygulaması görülen çatı modelidir. Duvar boyutu farklı olan yapılarda özellikle tercih edilmektedir. Eğimli bir yapıya sahiptir. Kırma tipli çelik çatı modelinde tüm saçaklar yatay olarak düzenlenmektedir.

3- Beşik görünümlü çelik çatı: Her hava koşuluna uyumlu bir çatı modelidir. Bu nedenle hava şartlarının zor olduğu yerlerde sıklıkla bu çatı modeli kullanılmaktadır. Beşik görünümlü çelik çatının uygulandığı bina şekli dikdörtgen olmalıdır.

4- Kule çelik çatı: Her yüzey yuvarlak olarak tek bir noktada birleşir, bu nedenle kule görünümlü çelik çatı adını almıştır.

Snk Yapı 

Çelik Merdivenin Avantajları Nelerdir?

 

Yapılarda çelik çatı ve merdivenler kullanmanın sağladığı avantajlar şunlardır:

1- Çelik hammaddesi maliyeti en uygun yapı malzemesidir. Bu nedenle fiyat açısından uygulanan binalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

2- Ağırlık olarak diğer malzemelere göre daha hafiftir. Yük kaldırma yönünden dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir.

3- Çelik merdiven imalatı ve uygulaması diğer malzeme gruplarına göre oldukça kolay ve pratiktir. İşçilik süresi açısından zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

4- Her binaya uygulanması mümkündür.

5- Çelik merdiven, uzun ömürlü bir malzemedir. Yıpranma, hasar görme gibi sorunlar yaşanmamaktadır.

6- Deprem ve doğal afetler sırasında güvenilir ve sağlam bir uygulamadır.

7- Dekoratif açıdan en şık merdiven sistemleridir. Kişiye özel tasarımlar yapmaya uygun sistemlerdir.

 

 

Contact us

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde cevaplamaya çalışıyoruz.
    Call Now ButtonHemen Teklif Al