Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/celikkonstruksiyonizmir.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Çelik Konstrüksiyon İmalatı - SNK ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Çelik Konstrüksiyon İmalatı

Çelik Konstrüksiyon İmalatı Günümüzde inşaat teknolojisi, hızla gelişmekte ve ilerlemekte olan sektörler arasında yer almaktadır. Bu sektörde kullanılan pek çok teknik vardır. Bunlardan bir tanesi, gün geçtikçe kullanımı artan sistemlerden bir tanesi de çelik konstrüksiyon imalatı olmaktadır. Çelik konstrüksiyon köprülerden binalara, üst geçitlerden çatılara ve firmalara kadar pek çok yapıda kullanılmaktadır.

Çelik konstrüksiyonun kullanımda artış olma nedeni, çeliğin ve bu tekniğin dayanıklı yapısına bağlıdır. Çelik konstrüksiyon kullanılarak yapılmış olan tüm binalar, depremlere oldukça dayanıklı olmaktadır. Bu konuda depreme dayanıklılık, hafif bir yapıda çelik konstrüksiyon imalatı yapılarak sağlanmaktadır. Bunun nedeni ise, hafif yapıların, depremde daha az zarar görmesi ile ilgilidir. Bu nedenle teknik, dünya çapında en çok kullanılan inşaat teknikleri arasında bulunmaktadır.

Binalarda depreme dayanıklılığı etkileyen bir faktör de, homojen yapıdır. Betonarme yapılarda homojenli yapı daha az olduğu için, bu binalar daha çok zarar görmektedir. Buna karşılık çelik, tek bir maddeden oluştuğu için homojendir. Bu da dayanıklılığını arttırarak, depreme karşı olan dayanıklılığı daha da arttırmaktadır.  Çelik konstrüksiyon imalatı konusunda, bir diğer konu da esneklik ile alakalıdır. Betonarme yapılarda esneklik olmadığı için, depremlerde alacağı hasar artmaktadır. Ancak bu imalat ürünleri esnek yapıda oldukları için deprem esnasında esneme yaparak, hasarı azaltmaktadır.

Çelik konstrüksiyon, çeliğin tüm özelliklerine sahiptir. Bu konuda çelik, yalıtkan bir madde olarak bilinmektedir. Bu nedenle yıldırım gibi doğal afetlere karşı da doğal bir koruma olmaktadır. Bu yalıtım ile ilgili olarak bu imalat ürünleri hem ısı, hem de ses izolasyonu için etkili çözümler sunmaktadır. Böylece yaşam alanları ve çalışma yerlerinde ses yalıtımı sağlanarak, daha iyi bir ortam oluşturulmaktadır. Eğer seslerin dışarı çıkmasını istemiyorsanız, bu konuda da etkili bir izolasyon mevcuttur. Ayrıca ısı yalıtımı, kişilere ısı konusunda tasarruf yapabilmelerinin önünü açmaktadır.

Çelik konstrüksiyonlarda bina ve yapılarda, gerekli olan inşaat süresi de görece daha az bir zaman gerektirmektedir. Bunun nedeni, bu ürünlerin ilk önce fabrikada tamamen hazırlanıp; inşaat alanında birleştirilerek yapılmasıyla ilgili bir konudur.

Contact us

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde cevaplamaya çalışıyoruz.
    Call Now ButtonHemen Teklif Al