Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/celikkonstruksiyonizmir.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Çelik Konstrüksiyon Yapı Nedir - SNK ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Çelik Konstrüksiyon Yapı Nedir

Çelik Konstrüksiyon Yapı Nedir

Çelik Konstrüksiyon Yapı Nedir?

Genel olarak çelik yapı bileşenlerinin çelik malzemesinden tasarlanıp üretilmesine verdiği isimdir.

Çeliğin Yapısı ve Özellikleri Nedir?

Çeliğin 3500 senelik bir geçmişi bulunmaktadır.

Çelik bünyesinde kullanım alanlarına göre şekil verilen içinde sertleşmesi için karbon ve krom bulunur.

Çelik basit olarak paslanmasına/aşınmasına karşın henüz rafineri edilen bütün metallerin %90‘ını bu maddeden oluşur.

Demir Dünya da bulunana elementlere göre ağırlığı en büyü 4. elementtir.

Yukarıda bildirdiğimiz özelliklerden ötürü demir çelik hayatımız süresince bizler için büyük önem taşır.

Çelik Konstrüksiyon’un Kullanım Alanları Nelerdir?

Çelik konstrüksiyon genel olarak bütün yapı pazarında kullanılmaktadır. Genellikle çelik konstrüksiyon hangar, çelik binalar, çelik köprüler, konstrüksiyon hayvan mezbahası, çelik konstrüksiyon depo, çelik spor tesisleri, asma kat ve açık otopark gibi detaylı işlerde tercih edilmektedir.

Bütün bu bildirdiğimiz çelik yapı ve çelik konstrüksiyon işlerinde özenli ve özenle firmamız hizmet vermektedir.

Çelik Konstrüksiyon Avantajları Nelerdir?

Çelik Konstrüksiyon son günlerde giderek artış gösteren deprem, sel, heyelan gibi natural afetler sonucunda oluşan can ve mal kayıplarından ötürü betonarme yapıya miktarla daha kuvvetli bir yapı malzemesidir. Nitekim bildiğiniz üzere betonarme yapıların gücünü yükseltmek için içindeki çelik malzeme seviyesi yükseltilmektedir. Zaten Çelik Kondiksiyon ve Çelik Konstrüksiyon‘un bu üstünlüğü bile tercihinizi tespit etmek için büyük bir artı puandır.

Çelik Konstrüksiyon statik hesaplamalar yapıldığı süreye istenilen açıklık ve yükseklikte projelendirme yapılarak itimat edilir neticeler elde edilmektedir.

Çelik Konstrüksiyon ‘un başka bir özelliği de geri dönüşümü olmasıdır. İstenilen hallerde cıvatalı üretilen çelik yapı cıvatalarından sökülüp diğer bir yere montaj yapabilir. Kaynaklı çelik yapı ise oksijen ya da kesme taşı makinası sayesinde sökülerek diğer çelik yapı işlerinde kullanılması ya da satılması bir başka üstünlüklerindedır.

Çelik konstrüksiyon bunun yanı sıra betonarme yapıya göre en kötü şartlarda bile minimum 2 kat süratli uygulanmaktadır.

Çelik yapılarda personel detaylılık ve adedi betonarme yapılara miktarla tartışılamayacak biçimde azdır. Çelik konstrüksiyon imalatında fazlası malzeme atölye bölgesinde işlendiği ve bu çelik konstrüksiyon montajını aynı personel yapmasından ötürü betonarme yapının duyduğu personel ayrıntısına ve adedine çelik konstrüksiyon imalatı ve çelik montajında hiçbir vakit gereksinim yoktur.

Birkaç senedir ülkemizde büyük ölçüde şehirsel yapılaşma projeleri başlamıştır. Mevcut betonarme binaların yıkımında epey zorluklar yaşandığını kitle etkileşim vasıtaları sayesinde duymaktayız. Ölümlü iş kazaları, dinamit patlamadı evlere zarar verdi olayları, uzun süreli yıkımlar, etrafa verdiği sonsuz zararlar vs. daha çoğu hiç istenmeyen hadiseler yaşanmaktadır. Ancak çelik yapılarla bu problemler minimize edilmiştir.

Çelik Konstrüksiyon Yapı Nedir sorunuza bir açıklama yapmaya çalıştık. Snk Yapı olarak sizlere her zaman daha iyisini vermek için hizmetinizdeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Contact us

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde cevaplamaya çalışıyoruz.
    Call Now ButtonHemen Teklif Al