Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/vhosts/celikkonstruksiyonizmir.com/httpdocs/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/editors/class-vc-frontend-editor.php on line 673 Çelik Konstrüksiyon - SNK ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon

Çelik 19. yüzyılda başlayıp yirminci asırda devam eden endüstri gelişiminin lokomotif malzemesi olmuştur. Çelik’in endüstrideki büyük katkısı inşaat pazarında mimari dizaynlarında ilham kaynağı olmuştur. Çelik malzeme basit biçim alabilen elastik ve mukavemetli yapısıyla yapı sektörü için en mühim malzemelerdendir. İnşaat pazarında çelik tüketimiyle oluşturulan binalara çelik konstrüksiyon binalar adı verilmektedir. %100 geri dönüşümlü yapı maddesi olan çelik çevresi tarafı ve güvenilir yapı modeli olması nedeniyle tercih nedenidir. Sektörde çelik konstrüksiyon yapılar fazlalıkla alış veriş merkezleri, köprüler, stadyumlar, fabrika yapıları, villalarda tercih edilmektedir. Almanya, Kanada, Amerika, Japonya ve Avustralya gibi ülkelerle kıyaslandığında çelik konstrüksiyonu tercihleri bizde çok düşüktür. Genellikle ABD ve deprem kuşağı Japonya’da çelik binalar ön sırada bulunmaktadır.

Snk yapı olarak çelik yapılarda İki yoğunlukta üretim yapmaktayız. Birincisi hafif çelik malzemeden prefabrik hazır evlerin üretimidir. İkincisi ise tam çelik malzeme ile oluşurlar. Snk yapı çelik yapılardır. Çelik evler ve bürolar depreme oldukça sağlam yapı modelidir. Modüler vidalı sistemle istenildiğinde değişik bir mekana kurulum olanağı da verir. Estetik manzarada yapılara olanak veren çelik evler ahşap, yapılan, siding gibi değişik yapılara da olanak tanımaktadır. Yüksek nitelikte imal edilen çelik yapılar ısı ve ses yalıtımıyla yüksek izolasyona sahiptir.

Çelik Konstrükiyon Yapı sistemleri

Çelik konstrüksiyon ve çelik evler depreme sağlamlığı ve direnci ile bilinmektedir. Tek katlı Çelik evlerden çift katlı dubleks evlere, tripleks Çelik konstrüksiyon evlerden fazlaca daha büyük evlere bütün alanlarda kullanmak mümkün, senelerce sağlamlığı ve estetik, kullanışlı görünüşü ile tam bir yeni çağ evidir. Amerikan Çelik konstrüksiyon evleri olarakta anılan bu tip yapıların tek değişik noktası çelik yapı olmasıdır. Bunun üstünlükleri ise tek değişik noktanın sağlamış bulunduğu çoğu özelliktir. Bunların başında fiyatlarının betonarme yapılara göre fazla ama dayanıklı olması en önemli özelliğidir. Kaybedilen süreyi ve bütçe açığını prefabrik çelik konstrüksiyon evler giderir. Prefabrike sözcük manasıyla eskiden hazırlanmış fabrikasyon ürün manasına gelmektedir. Çelik evler de de aynı biçimde önceden çıkartılan proje kapsamından çelik yapı malzemeleri ayarlanır ve montajına hazır duruma getirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Contact us

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde cevaplamaya çalışıyoruz.
    Call Now ButtonHemen Teklif Al